Biuro rachunkowe GDF

Warto wiedzieć!

Bankier.pl - Wiadomości

Bankier.pl - Wiadomości
  • Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział we wtorek, że na Białoruś wywierana jest od czasu sierpniowych wyborów prezydenckich "bezprecedensowa presja z zewnątrz". Zapewnił w tym kontekście, że relacje rosyjsko-białoruskie są oparte na mocnych podstawach.

  • Bezrobocie na Węgrzech spadło do 4,6 proc. za okres czerwiec-sierpień, a liczba zatrudnionych wzrosła w sierpniu o 54 tys. w stosunku do lipca – poinformował we wtorek Centralny Urząd Statystyczny (KSH).

  • Ważne, aby stopy procentowe w Polsce nadal kształtowały się na umiarkowanym poziomie - napisał w artykule dla Radia Maryja członek Rady Polityki Pieniężnej Eryk Łon.

  • Wskaźnik nastrojów w polskiej gospodarce (Economic Sentiment Indicator - ESI) we wrześniu wzrósł do 77,9 pkt. z 75,6 pkt. w sierpniu - wynika z opublikowanych danych Dyrekcji Generalnej ds. Gospodarczych i Finansowych (DG EcFin) Komisji Europejskiej.

  • Praca nad szczegółami projektu ustawy dotyczącej podziału Mazowsza trwa - mówił we wtorek wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Dopytywany, czy w związku z tym wybory mogą odbyć się jeszcze w tym roku Szefernaker odparł, że "praktycznie z punktu widzenia kalendarza wyborczego, jest to niemożliwe".

Zaktualizowano: 29.09.2020

Copyrights Biuro księgowo-finansowe GDF 2013