Biuro rachunkowe GDF

Warto wiedzieć!

Aktualności / Ministerstwo Finansów

  • Od 1 października 2017 r. standardowa oferta Ministerstwa Finansów zostaje rozszerzona o nowe 3-miesięczne obligacje oszczędnościowe. Nowa obligacja oszczędnościowa o oprocentowaniu stałym i trzymiesięcznym terminie wykupu (seria OTS)

  • Ministerstwo Finansów otrzymało nagrodę w konkursie Lider Informatyki 2017 w kategorii Administracja. Resort finansów wyróżniono za nowe narzędzia informatyczne, które poprawiają ściągalność podatków. Nagrodę odebrał wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski.

  • Polska wpłaci 50 mln euro na rzecz Inicjatywy Wzmocnienia Gospodarczego (Economic Resilience Initiative - ERI) Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Jest to inicjatywa wspierająca obszary dotknięte kryzysem uchodźczym. Polska znalazła się w grupie państw, które pierwsze zadeklarowały udział w inicjatywie EBI i jest – dotychczas – największym darczyńcą.

  • Wicepremier Mateusz Morawiecki uczestniczył w nieformalnym posiedzeniu Rady ECOFIN w Tallinnie. W rozmowach z ministrami finansów krajów UE po raz kolejny podnosił konieczność wypracowania mechanizmów przeciwdziałających unikaniu opodatkowania przez wielkie korporacje. Polska jest jednym z liderów walki z agresywną optymalizacją podatkową.

  • 13 września 2017 r. w Ministerstwie Finansów odbyła się konferencja, która rozpoczyna drugi etap konsultacji podatkowych ws. przesłanek należytej staranności w VAT. Spotkaniu przewodniczył wiceminister finansów Paweł Gruza.

Komunikaty

Money.pl

Money.pl

Bankier.pl - Wiadomości

Bankier.pl - Wiadomości
  • Fiskus prześwietli operacje finansowe przedsiębiorców. Dzięki temu będzie mógł przeciwdziałać wykorzystywaniu banków czy SKOK-ów do wyłudzeń skarbowych. Projektem odpowiedniej ustawy zajmą się dziś ministrowie.Tak...

  • Indeks IFO mierzący nastroje wśród niemieckich menedżerów nieznacznie obniżył się we wrześniu, rozmijając się z oczekiwaniami rynków

  • Poczta Polska i China Post Group podpisały wstępne porozumienie dotyczące transportu przesyłek drogą lądową z portu przeładunkowego w Małaszewiczach do 30 krajów europejskich - poinformowała Poczta Polska w poniedziałkowym...

  • Poniedziałkowy poranek przyniósł osłabienie złotego względem głównych walut. Zbliża się koniec września, który sezonowo jest jednym z najsłabszych miesięcy dla polskiej waluty.

  • Gospodarstwa domowe wycofują z banków depozyty terminowe, a jednocześnie zwiększają wartość rachunków bieżących. To naturalna konsekwencja spadku realnego oprocentowania depozytów do ujemnych poziomów.

Zaktualizowano: 25.09.2017

Copyrights Biuro księgowo-finansowe GDF 2013