Biuro rachunkowe GDF

Warto wiedzieć!

Aktualności / Ministerstwo Finansów

  • „Praktyczne aspekty przygotowywania analiz benchmarkingowych” to temat roboczego posiedzenia Forum Cen Transferowych, które odbędzie się 2 lipca 2018 r. w Ministerstwie Finansów. Zgłoszenie udziału prosimy przesłać do 22 czerwca na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

  • Laureaci czwartej edycji programu edukacyjnego „Finansoaktywni”, którego misja brzmiała „Budżet. Ogarniamy wydatki”, spotkali się 14 czerwca 2018 r. w Ministerstwie Finansów.

  • Mniej biurokracji w podatkach, niższe podatki dla biznesu i inwestycji, bardziej przyjazne przepisy oraz wzrost bezpieczeństwa podatników – to kluczowe uproszczenia, nad którymi pracuje Ministerstwo Finansów (MF). Zmiany są zgodne z filozofią 3xP, czyli stworzeniem systemu podatkowego przejrzystego, prostego i przyjaznego dla podatników, w tym przedsiębiorców.

  • Zmniejszenie obciążeń biurokratycznych w samorządach i wynikające z tego oszczędności – to główne założenia ścisłej współpracy ekspertów Ministerstwa Finansów oraz przedstawicieli samorządów. Pierwszymi efektami prac Zespołu ds. odbiurokratyzowania jednostek samorządu terytorialnego (JST) są propozycje zmian w trzech rozporządzeniach.

  • Strategia zawiera podstawowe obszary współpracy, odpowiadające wyzwaniom rozwojowym dla Polski, które określił Bank Światowy (BŚ). Obszary takie jak rozwój systemu ochrony zdrowia, równomierny rozwój regionalny oraz poprawa efektywności energetycznej i jakości powietrza będą objęte wsparciem finansowym oraz eksperckim. Dokument to efekt prac prowadzonych przez BŚ wspólnie z polską administracją rządową i Narodowym Bankiem Polskim (NBP).

Komunikaty

  • Do 21 czerwca można wypełniać ankietę dot. zmian w przepisach o rachunkowości. Zapraszamy do odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie oraz do zgłaszania własnych propozycji rozwiązań, które mogą okazać się pomocne przy opracowywaniu zmian do ustawy o rachunkowości.

  • Ministerstwo Finansów informuje, że w ramach obsługi zadłużenia zagranicznego Skarbu Państwa w maju 2018 r. dokonano następujących płatności w walutach obcych:

  • W RNP będzie można sprawdzić dane m.in. osób fizycznych i prawnych, które zalegają z zapłatą należności pieniężnych podlegających egzekucji administracyjnej, dla których wierzycielami są naczelnicy urzędów skarbowych albo jednostki samorządu terytorialnego.

  • W maju sprzedano obligacje oszczędnościowe o łącznej wartości 852 mln zł. W maju 2018 roku sprzedano obligacje:

  • Pierwszy obowiązek przekazania informacji o uzgodnieniach transgranicznych będzie dotyczyć uzgodnień wprowadzanych od 25 czerwca 2018 r. W praktyce informacje będą przekazywać głównie np. doradcy podatkowi, radcy prawni i pracownicy instytucji finansowych, którzy zajmują się wdrażaniem takich uzgodnień.

Money.pl

Money.pl

Bankier.pl - Wiadomości

Bankier.pl - Wiadomości

Zaktualizowano: 19.06.2018

Copyrights Biuro księgowo-finansowe GDF 2013